България удари Гибралтар с 5:1 в мач от Лигата на нациите, който беше

...

България победи Гибралтар с 5:1 в мач от Лигата на нациите

България удари Гибралтар с 5:1 в мач от Лигата на нациите, който беше дебют за новия народен селекционер Младен Кръстаич. Футболистите на сръбския ментор демонстрираха предпочитание за изява и не оставиха шансове на скромния отбор на гостите, изключително през второто полувреме. Статистиката демонстрира, че това е най-резултатната победа на " лъвовете " през последните съвсем 10 години - от триумфа с 6:0 над Малта през 2013 година, предава Спортал.

Валентин Антов откри резултата с глава в 23-ата минута. Рой Чиполина обаче изравни в 26-ата. В 36-ата минута Кирил Десподов направи 2:1. В началото на втората част Радослав Кирилов завърши със мощен удар добра акция на нашите за 3:1. След единствено 180 секунди Илиян Стефанов покачи на 4:1. Тийнейджърът Марин Петков опъна мрежата за крайното 5:1 в 81-ата минута. Срещата се игра на " Хювефарма Арена " в Разград пред към 800 фенове.
Източник: petel.bg